Instalacje elektryczne i podnośniki koszowe

Instalacje elektryczne i podnośniki koszowe

Prace wykonywane na wysokościach wymagają odpowiednich zabezpieczeń i profesjonalnego sprzętu, który pozwoli zmniejszyć związane z nimi koszty i znacząco poprawi komfort pracy. Tym, co może okazać się pomocne przy realizacji tego rodzaju zadań, np. usług elektrycznych są podnośniki koszowe.

Podnośniki koszowe to urządzenia dźwigowe służące do podnoszenia osób i materiałów w trakcie prac budowlanych, prac wykończeniowych lub prac na wysokościach. Podnośniki te składają się z gondoli podnoszonej na dźwigu. Mogą one zastąpić tradycyjne rusztowania, a ich zastosowanie pozwala na zwiększenie wydajności m.in. prac montażowych czy remontowych. Dzięki użyciu podnośnika koszowego o wiele łatwiejsze staje się również dotarcie do zazwyczaj niedostępnych miejsc. Chociaż podnośniki koszowe kojarzone są przeważnie z branżą budowlaną to możliwości ich zastosowania są o wiele szersze.

instalacje elektryczne

Podnośniki  znakomicie sprawdzą się w takich sytuacjach jak:

-instalacje elektryczne

-wycinka i pielęgnacja drzew,

-podcinanie gałęzi,

-montaż konstrukcji stalowych,

-prace dekarskie i ciesielskie,

-konserwacja linii energetycznych i instalacji elektrycznych,

-montaż okien,

-prace związane z modernizacją budynków,

-ocieplanie budynków i obiektów przemysłowych,

-usuwanie sopli z budynków i rynien,

-czyszczenie i konserwacja rynien,

-prace remontowe (np. odnawianie elewacji budynków),

-instalacja masztów i anten radiowych,

-naprawa oświetlenia ulicznego,

-mycie okien i fasad,

-prace murarskie i malarskie,

-inspekcja mostów,

-inne prace na wysokościach.

Podnośniki koszowe mogą zostać użyte wszędzie tam, gdzie ustawianie rusztowań jest z różnych względów niemożliwe bądź nieopłacalne, tj. przy wszelkiego rodzaju naprawach, pracach montażowych, instalacyjnych i konserwacyjnych. Tak szerokie zastosowanie wynika z faktu, iż dźwigi sprawdzają się zarówno w pracach prowadzonych na terenie miasta (np. Warszawy), jak i w okolicach podmiejskich (Legionowo, Łomianki, Zakroczym, Nowy Dwór Mazowiecki).

Jeśli musimy wykonać którąś z wymienionych prac wystarczy w tym celu zwrócić się do firmy wynajmującej dźwigi samojezdne, podnośniki koszowe czy ładowarki teleskopowe (w samej Warszawie podmiotów oferujących tego rodzaju usługi jest przynajmniej kilkadziesiąt).  Podnośniki koszowe mogą wynająć zarówno firmy, jak i osoby prywatne, możliwe jest również wypożyczenie sprzętu na godziny.

Wybrany sprzęt powinien zostać dostosowany do naszych potrzeb i specyfiki zamówienia, bowiem inne podnośniki koszowe przydadzą nam się w trakcie wymiany oświetlenia w ciasnej uliczce, inne zaś wtedy, gdy potrzebować będziemy maszyn pracujących w ciężkim terenie budowlanym. Nie jest to jednak powód do obaw, bowiem firma posiadająca doświadczenie na rynku z pewnością pomoże nam wybrać sprzęt, który będzie najlepiej dostosowany do naszych potrzeb. Wynajem podnośników koszowych świadczony jest najczęściej wraz z usługą operatorską, dzięki czemu zyskujemy gwarancję sprawnego i szybkiego wykonania pracy. Zastosowanie podnośnika eliminuje konieczność montażu rusztowań, rozstawiania drabin czy innych urządzeń, co skraca czas pracy i podnosi jej komfort.

Zaletą podnośników koszowych prócz szerokich możliwości ich wykorzystania są również rozwiązania techniczne poprawiające ich obsługę tj. układy kontroli momentu reagujące na tendencję do wywrócenia podestu oraz układy kontroli obciążenia tj. systemy monitorowania pionowych sił i obciążeń działających na platformę roboczą.

Dźwig samojezdny (potocznie zwany żurawiem) to dźwignica umieszczana na podwoziu samochodu ciężarowego lub na specjalnie skonstruowanym podwoziu samojezdnym używana głównie w pracach przeładunkowych i montażowych. Dźwigi wykorzystywane są również przy inwestycjach związanych z drogami, mostami czy wiaduktami. Znajdują one także zastosowanie w pracach budowlanych (przy montażu obiektów budowlanych), w pracach transportowych i przeładunkowych wykonywanych na terenie zakładu pracy, w portach, na składowiskach, w bazach transportowych, etc.

Jeżeli szukacie Państwo sprawdzonych usług z zakresu instalacji elektrycznych i podnośników koszowych, zapraszamy na witrynę naszego Partnera:
VoltTech – Instalacje Elektryczne Zakroczym