Moda dziecięca – Do czego warto wykorzystać dzianinę dresową?

Moda dziecięca – Do czego warto wykorzystać dzianinę dresową?

Dzianina dresowa to jeden z bardziej popularnych materiałów, z których wykonuje się ubranka dla dzieci. Jej zalety cenią zarówno osoby szyjące samodzielnie, jak i rodzice poszukujący wygodnej odzieży dla maluchów. Ubranka z dresówki są wygodne i wyjątkowo atrakcyjne. Łatwość obróbki tego materiału sprawia, że jest on doskonałą propozycją dla osób dopiero uczących się szyć. Co warto wiedzieć o tej dzianinie i jakie akcesoria dla najmłodszych można z niej stworzyć?

Dlaczego właśnie dzianina dresowa?

Nad wyborem odpowiedniego materiału na ubranka dla maluchów zastanawia się wiele osób. Odzież, która pozostaje w bezpośrednim kontakcie z delikatną skórą dziecka musi spełniać istotne wymagania. Ważne jest też to, aby wykorzystana tkanina zapewniała pociechom swobodę ruchów oraz właściwą termoregulację. Wszystkie te cechy posiada właśnie dzianina dresowa. To często spotykany materiał o charakterystycznym wyglądzie. Zewnętrzna warstwa posiada zupełnie gładką fakturę. Z kolei wewnętrzna składa się z niewielkich pętelek. Taki sposób utkania wpływa korzystnie na wytrzymałość i elastyczność dzianiny. Zapewnia też właściwą cyrkulację powietrza. Z fakturą materiału wiąże się też to, że bardzo łatwo poddaje się on obróbce. Do tworzenia odzieży z dzianiny dresowej wykorzystuje się wyłącznie podstawowe funkcje maszyny do szycia. Co można stworzyć z tego wyjątkowego materiału?

dzianina dresowa

Co można z niej uszyć?

Zaletą omawianej dzianiny jest również jej niezwykła uniwersalność. Doskonale sprawdzi się w przypadku miękkich ubranek dla niemowląt oraz wytrzymałych strojów dla energicznych przedszkolaków. Materiał ten ceni się za bardzo szerokie możliwości wykorzystania. Z dzianiny bez problemu uszyć można dresowe bluzy i spodnie o różnym kroju. Dzięki swojej miękkości i lekkości posłuży również do wykonania atrakcyjnych sukienek i spódniczek na chłodniejsze dni. Osoby tworzące stroje dla najmłodszych mogą uszyć z dresowej dzianiny miłe w dotyku śpioszki, piżamki i czapeczki. Warto wiedzieć, że materiał ten sprawdzi się nie tylko w przypadku ubranek. Do czego jeszcze warto go wykorzystać?

Wspaniałe podarunki i niebanalne pomysły

Choć dzianina dresowa wykorzystywana jest najczęściej do szycia odzieży, przy jej pomocy wykonać można wiele ciekawych akcesoriów. Będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pragną samodzielnie stworzyć maskotki. Dzięki swoim właściwościom sprawdzi się jako materiał do szycia tradycyjnych misiów i specjalnych, spersonalizowanych przytulanek. Można z niej wykonać pierwsze zabawki do spania dla noworodków. Warto pamiętać, że dla bezpieczeństwa, tego typu akcesoria powinny posiadać formę maleńkich kocyków. Warto wyposażyć je też w główki i nadać im formę przyjaznych zwierzątek. Z dresówki szyje się też pościel i śpiworki. Miły w dotyku materiał umożliwi stworzenie wyjątkowo przyjaznych poszewek na poduszki dla dzieci. Sprawdzi się również jako powłoka na kołderkę do łóżeczka lub wózka.

tkaniny dla dzieci

Jaką dzianinę dresową wybrać?

Dzianina dresowa może być wykonana z różnych rodzajów włókien. Poszukując materiału na akcesoria dla noworodków i niemowląt, należy stawiać na naturalne tworzywa. Doskonałym rozwiązaniem będzie tutaj dzianina z czystej bawełny. To jedno z bardziej korzystnych rozwiązań również w przypadku starszych dzieci. Jeśli ubranie ma być szczególnie odporne na zniszczenia, można zdecydować się na dresówkę z domieszką włókien syntetycznych. Warto wiedzieć o tym, że możliwy jest zakup wzorzystego materiału z naturalnymi grafikami wykonanymi metodą druku cyfrowego. Ubranka i akcesoria z dresowej dzianiny będą dobrym wyborem w wielu sytuacjach.

Więcej informacji znajdziecie w sklepie z tkaninami dla dzieci: Dress-Code. Zapraszamy.