Oleje do drewna marki Koopmans

Oleje do drewna marki Koopmans

Kiedy decydujemy się na drewniane elementy w naszym domu czy ogrodzie, musimy pamiętać o tym, że aby drewno odwdzięczyło nam się pięknym wyglądem, trzeba o nie odpowiednio zadbać. Jeżeli zależy nam na jak najbardziej naturalnym i ekologicznym rozwiązaniu, najlepszym sposobem będzie olejowanie drewna, które na szczęście z powrotem zagościło na salonach a co najważniejsze niesie za sobą właściwie same korzyści.

Czym jest olejowanie drewna?

Olejowanie to natłuszczanie drewna naturalnymi, roślinnymi olejami. Olej wnika w strukturę drewna i impregnuje je od wewnątrz, nie zatykając przy tym jego porów, więc drewno może oddychać, jednocześnie nie chłonąc wody. Na powierzchni nie tworzy się, jak przy lakierowaniu, nienaturalna, świecąca warstwa i drewno zachowuje swój zdrowy i piękny wygląd. Usłojenie uzyskuje delikatne podkreślenie, a samo drewno jest przyjemne i delikatne w dotyku. Dzięki olejowaniu uzyskujemy bardzo naturalny i subtelny efekt, którego nie da się uzyskać używając popularnego lakieru.

oleje imregnujące Koopmans

Po co olejować drewno?

Powszechnie wiadomo, że każde, nawet najbardziej odporne gatunki drewna należy odpowiednio zabezpieczać, inaczej szybko zaczynają niszczeć. Do impregnacji drewna możemy użyć właśnie olejów marki Koopmans, które trwale zabezpieczają drewno przed zużyciem. Czemu preferujemy użycia właśnie tej marki (oleje Koopmans)? Pomimo, że nie tworzą one ochronnych powłok jak lakier, to trwale chronią przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi lub pękaniem. Dzięki naturalnym właściwościom oleju ubytki delikatnie puchną i wypełniają się. Drewno zachowuje swój charakter, a jednocześnie jest bardzo dobrze zabezpieczone, także przed gniciem i brudem.

Jak olejować?

Ogromną zaletą tej metody impregnacji jest fakt, że olejowanie jest bardzo proste i nie potrzebujemy do tego sztabu fachowców. Każdy majsterkowicz z powodzeniem jest w stanie zrobić to sam przy pomocy szerokiej gamy produktów firmy Koopmans (Houtolie), w której na pewno znajdziemy odpowiedni preparat pasujący do rodzaju naszego drewna. Sam proces nie jest też tak czasochłonny jak lakierowanie, a drobnych renowacji możemy dokonywać także miejscowo.

Przed przystąpieniem do olejowania powinniśmy drewno zeszlifować papierem ściernym o odpowiedniej ziarnistości- otwiera to pory drewna i pozwala olejowi wniknąć głębiej. Należy również pamiętać o tym, aby oczyścić nasze drewno z wszelkiego rodzaju kurzu i pyłków. Jeżeli na materiale pojawia się tłuszcz lub żywica, możemy bez trudu usunąć je benzyną ekstrakcyjną, która nadaje się do większości drzew europejskich, ale przed użyciem dobrze jest się jeszcze upewnić, czy naszemu materiałowi nie przyniesie żadnych szkód.

Przed i w trakcie aplikacji musimy olej dobrze wymieszać. Nakładamy go wzdłuż usłojenia. Produkty marki Koopmans (Houtolie) są bardzo wydajne, wiec w zdecydowanej większości przypadków wystarczy, że nałożymy półsuchym pędzlem dwie warstwy preparatu, w odstępie około 5- 6 godzin, wcierając produkt w drewno. Po nałożeniu pierwszej warstwy, po upływie 20 minut, nadmiar oleju należy usunąć bawełnianą szmatką lub półsuchą gąbką.

oleje do drewna Koopmans

Jeżeli impregnujemy powierzchnie na zewnątrz, pamiętajmy o tym, aby nie używać oleju w trakcie deszczu lub gdy temperatura przekracza 25 °C lub jest niższa niż 5°C.

Firma Koopmans (Houtolie) posiada w swojej gamie produkty klasy premium, które intensywnie chronią, głęboko impregnują a przy tym są przyjazne dla środowiska i naturalnie podkreślają piękno drewna. W ich ofercie znajdziemy odpowiednie preparaty zarówno do użytku na zewnątrz jak i przystosowanych do użycia w pomieszczeniach. W oparciu o  ponad stuletnie doświadczenie możemy ufać, że piękno naszego drewna zostanie zachowane na lata.

Szukacie sprawdzonych produktów i olejów do drewna? Zapraszamy do sklepu internetowego naszego Partnera:
Timber Market